Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Okuliści!

Serdecznie zapraszamy do udziału w 55. Zjeździe Okulistów Polskich, który w 2024 roku odbędzie się w Lublinie w wyjątkowej przestrzeni – w Centrum Spotkania Kultur  – miejscu, które zajęło 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu Top Marka 2023 w kategorii „Popularyzacja Kultury”.

W roku 2024 głównymi tematami omawianymi podczas Zjazdu będą: rogówka, zapobieganie ślepocie, jaskra, siatkówka. Planowane są także sesje specjalne: sesja poświęcona badaniom podstawowym i klinicznym w okulistyce (PIKO), sesja młodych okulistów, sesja Klubu 40, a także sesje EVER, Trójmorza PTO oraz Varia.

Klinika Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która będzie gospodarzem Zjazdu, zaprezentuje Państwu najnowsze doniesienia naukowe, a jej zespół chętnie będzie brał udział w dyskusjach i dzielił się z pozostałymi Uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jesteśmy pewni, że pobyt w Lublinie, mieście z ponad 700-letnią tradycją, gdzie świadomość historii inspiruje przyszłość, na długo pozostanie w Państwa pamięci.


Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: https://zop2024.pl/

Czekamy na Państwa w Lublinie!


Prof. dr hab. n. med. Bożena Romanowska-Dixon
Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Mackiewicz
Wiceprzewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego