Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że na stronie internetowej Centrali Funduszu oraz stronach oddziałów wojewódzkich NFZ osoby, które oczekują na wyjazd do sanatorium, mogą sprawdzić swoje miejsce w kolejce do wyjazdu. Wystarczy wpisać numer skierowania.

Aby skorzystać z funkcji przeglądarki https://skierowania.nfz.gov.pl, należy wejść na stronę, wpisać numer skierowania, uzupełnić kod z obrazka i kliknąć "Szukaj". Za jej pomocą można sprawdzić aktualne informacje o statusie skierowania na leczenie uzdrowiskowe.

Strona https://skierowania.nfz.gov.pl jest jedyną oficjalną przeglądarką skierowań finansowanych przez NFZ, a korzystanie z niej jest bezpłatne.

W związku z docierającymi do NFZ informacjami, że do pacjentów rozsyłane są smsowe powiadomienia o zmianie statusu skierowań, Fundusz informuje, że nie powiadamia oczekujących pacjentów o ich miejscu w kolejce do sanatorium za pomocą SMS oraz e-mail.

Oferowane przez stronę internetową sanatorium.mobi płatne powiadomienia smsowe dotyczące statusu skierowania do sanatorium NIE SĄ USŁUGĄ NFZ.

Źródło
Departament Służb Mundurowych