Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy

w imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Okulistycznego pragnę serdecznie podziękować za zaangażowanie w organizację i udział w akcji "Polscy okuliści kontra jaskra". Jest to pierwsza tego typu Akcja  zainicjowana przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne. 

W tegorocznej edycji w Akcji wzięło udział ponad 60 ośrodków z całej Polski. Na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry przyjęto ponad 1500 pacjentów.

Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni za udostępnienie gabinetów i przyjęcie tak dużej liczby pacjentów. To dzięki Państwa pracy Akcja odniosła ogromny sukces. 

Niezmiernie nas cieszy, że Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Pragniemy, by kolejne edycje sięgnęły jeszcze szerzej i dotarły do wszystkich miast w Polsce.

Sukces Akcji świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na tego typu działalność społeczną i potwierdza, jak ważna dla pacjenta i specjalisty jest  konsultacja stanu zdrowia, szczególnie w przypadku choroby, która dotyka ok. 750 tys. osób w całej Polsce i nieleczona prowadzi do nieodwracalnej utraty wzroku.

Już dziś chcielibyśmy Państwa zaprosić do współpracy przy przyszłorocznej edycji, która odbędzie się planowo w marcu 2018 roku. Gorąco dziękujemy za wsparcie!

A Was, Drodzy Pacjenci, zapraszamy na następną edycję bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry już za rok. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli nie zostaliście Państwo przyjęci w tegorocznej akcji. Dołożymy wszelkich starań, by za rok nie zabrakło dla Państwa miejsc. 

W imieniu Zarządu
Prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek
Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego