Połączmy siły w walce z jaskrą!

 

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry, obchodzonym w tym roku w dniach 10-16 marca, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Okulistycznego gorąco zaprasza do udziału w akcji społecznej „Polscy Okuliści Kontra Jaskra”.

 

Chętne gabinety i kliniki okulistyczne będą w dniach 10-16 marca otwarte dla ludzi, którzy na co dzień nie myślą o swoim zdrowiu lub zwlekają z wizytą u lekarza ze względów finansowych czy logistycznych. W ośrodkach tych będzie można bezpłatnie poddać się badaniom przesiewowym w kierunku jaskry. To już ósma edycja akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra”.

 

–  Naszą misją jest edukacja polskiego społeczeństwa na temat tak podstępnej choroby, jaką jest jaskra i zachęta do badań. Zrobimy wszystko, by Polacy skorzystali z tej niezwykłej szansy, jaką Państwo stworzycie, i przyszli w marcu do Państwa ośrodków – deklaruje prof. dr hab. n. med. Bożena Romanowska-Dixon, prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. – Rok temu na nasz wspólny apel odpowiedziały prawie dwa tysiące osób, 30 procent z nich potrzebowało leczenia lub dalszej diagnostyki. Nie udałoby się pomóc tylu ludziom, gdyby nie Państwa zaangażowanie – dodaje prezes PTO.

 

POLSCY OKULIŚCI KONTRA JASKRA

10-16 marca 2024 r.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: https://tydzienjaskry.pl/

REJESTRACJA GABINETU: https://tydzienjaskry.pl/rejestracja-gabinetu

REGULAMIN: https://tydzienjaskry.pl/dla-lekarza#regulationSection 

LIST INTENCYJNY CZŁONKÓW ZARZĄDU PTO