PTO i Polpharma powołują do życia Klub 40

Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO) i firma Polpharma zacieśniają współpracę. 8. października 2020 została podpisana umowa powołująca do życia „Klub 40”, który będzie prowadzony przez młodych, aktywnych naukowo okulistów będących członkami PTO i wspierany przez Polpharmę. Projekt zakłada merytoryczną pomoc dla młodych okulistów, poprzez zapewnienie im dostępu do szkoleń i aktualnej wiedzy zdobywanej w renomowanych ośrodkach akademickich. Pozwoli to na realny rozwój naukowy lekarzy będących na początku zawodowej drogi.

Polpharma od lat jest blisko polskich okulistów, wspierając ich m.in. na polu edukacji, a powstanie „Klubu 40” otwiera nowy rozdział tej współpracy. Podobne kluby dla młodych lekarzy specjalizujących się w ginekologii czy kardiologii działają przy wsparciu firmy od lat i są bardzo cenione zarówno przez samych zainteresowanych jak i przez Towarzystwa Naukowe.

W imieniu PTO umowę podpisał jego prezydent – prof. Jacek Szaflik, w imieniu Polpharmy – Agata Łapińska-Kołodzińska, Dyrektor Marketingu HCP.