Wielkie wydarzenie okulistyczne już za nami! Zakończył się Zjazd Okulistów Polskich, organizowany przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne w Krakowie w dniach 8-10 czerwca 2017 r.

Uczestników Zjazdu powitały prof. Bożena Romanowska-Dixon, Przewodnicząca Komitetu Naukowego oraz prof. Iwona Grabska-Liberek, Prezes PTO i Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego. Podczas sesji inauguracyjnej odznaczono członków honorowych PTO: Jacka J. Kanskiego, Marie-Jose Tassignon, Richarda Abotta oraz Zsolta Biro. Następnie odbyły się sesje plenarne, które transmitowaliśmy online na naszej stronie www.pto.com.pl

W tym roku w ramach Zjazdu poza głównymi Sympozjami onkologii okulistycznej, Sekcji Okulistyki Dziecięcej i Strabologicznej, Neurookulistyki oraz Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, po raz pierwszy w historii Zjazdów PTO odbyła się sesja badań podstawowych i klinicznych w okulistyce, tzw. PIKO (odpowiednik europejskiego EVER). 

Ogromnym zainteresowaniem, które przerosło nasze oczekiwania, cieszyła się zorganizowana po raz pierwszy sesja filmowa. W jej czasie toczyły się gorące dyskusje i padały liczne pytania. 

W sobotę lekarze mogli uczestniczyć w kursach edukacyjnych, a w piątek po południu został zorganizowany krótki panel ekspercki dla ortoptystów. 

Zaprosiliśmy wybitnych wykładowców z USA, Belgii, Szwajcarii, Holandii, Austrii, Niemiec i Australii. Pojawili się między innymi Marie Jose-Tassignon, Aki Kawasaki, Richard L. Abbott, Martine J. Jager, Guenal Kahraman, Farhad Hafezi, Oliver Ehrt, Zsolt Biro oraz Maria Papadopoulos. Wkrótce w serwisie edukacyjnym opublikujemy wywiady przeprowadzone z ekspertami zza granicy.

Czas edukacji i wymiany doświadczeń uświetniła wieczorna kolacja koleżeńska i występ artysty, Grzegorza Turnau w Starej Zajezdni. W czasie uroczystego spotkania uhonorowaliśmy naszych Sponsorów.

Dziękujemy Państwu za udział w konferencji i zapraszamy już za rok do niesamowitych Katowic.

Galeria zdjęć