Aktualności Bloku Prawnego Strona 1 z 1

Odcinek 4.: Przegląd orzeczeń w sprawie błędu w sztuce lekarskiej

Odcinek 4.: Przegląd orzeczeń w sprawie błędu w sztuce lekarskiej 30.07.2019

W najnowszym odcinku mecenas omawia orzeczenia sądowe odnoszące się do odpowiedzialności cywilnej, zawodowej oraz karnej spoczywającej na specjalistach. Sprawdź, jakie konsekwencje za błędy w sztuce lekarskiej ponieśli medycy na mocy wydanych postanowień.

Odcinek 3.: Finansowanie udziału lekarza w kongresie medycznym przez firmę farmaceutyczną

Odcinek 3.: Finansowanie udziału lekarza w kongresie medycznym przez firmę farmaceutyczną 01.07.2019

Zapraszamy do oglądania, komentowania i zadawania pytań! Zobacz, jakie obowiązki wobec lekarza ma firma farmaceutyczna, która finansuje jego udział w kongresach medycznych. Jakie dokumenty musi otrzymać lekarz? Co i w jakim zakresie ma obowiązek sfinansować firma farmaceutyczna? Sprawdź!

Odcinek 2.: Kopia danych pacjenta przetwarzana przez placówkę medyczną – kiedy można otrzymać ją bezpłatnie?

Odcinek 2.: Kopia danych pacjenta przetwarzana przez placówkę medyczną – kiedy można otrzymać ją bezpłatnie? 30.05.2019

Na jakich zasadach może być wydawana kopia danych pacjenta oraz kopia jego dokumentacji medycznej? Udostępnienia jakiego zakresu informacji może żądać zainteresowany? W jakiej formie placówka medyczna udostępnia pacjentowi kopię danych i w jakim czasie od uregulowania opłaty może być ona udostępniona? Na jakim polu istniały w tym przypadku rozbieżności w interpretacji prawa? Oglądaj i komentuj!

Odcinek 1.: Rodo w placówce medycznej

Odcinek 1.: Rodo w placówce medycznej 30.04.2019

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym odcinkiem cyklu. W materiale zaproszony mecenas poruszy kwestie zarządzania danymi osobowymi pacjenta. Zachęcamy do komentowania oraz zadawania pytań naszemu specjaliście poprzez specjalny formularz zamieszczony pod filmem. Kolejny odcinek serii będzie dostępny na stronie już 30 maja!